Imieniem Stefana „Liścia” Bronarskiego w Płocku nazwano już rondo. W sobotę zostanie odsłonięty grobowiec rodziny Bronarskich oraz Panteon Żołnierzy Wyklętych, którzy na ziemi płockiej walczyli z komunistyczną władzą.
17 września odbędzie się uroczystość poświęcona pamięci Stefana „Liścia” Bronarskiego i Żołnierzy Wyklętych z Okręgu Mazowsze Zachodnie. Rozpocznie się o godz. 11.00 w Bazylice Katedralnej w mszą św., po której uczestnicy przejdą na cmentarz przy al. F. Kobylińskiego. Na miejscu odsłonięty zostanie grobowiec rodziny Bronarskich oraz Panteonem Żołnierzy Wyklętych. Uroczystości udział wezmą rodziny bohaterów. Wydarzenie zakończy się o godz. 14:00 w auli Centrum Edukacji przy ul. Łukasiewicza, gdzie odbędzie się konferencją naukowa pt. „Żołnierze Wyklęci Mazowsza”. Referaty wygłoszą: dr L. Żebrowski, J. Pawłowicz i dr T. Łabuszewski.
Jednym z inicjatorów uczczenia por. Stefana „Liścia” Bronarskiego i Żołnierzy Wyklętych jest senator Marek Martynowski (PiS). O projekcie sobotniego wydarzenia mówi, że:
Miejsce pochówku Stefana Bronarskiego nie jest znane – po strzale w tył głowy został pochowany na Łączce w warszawie i tam ma symboliczną mogiłę – ale przynajmniej w ten sposób mieszkańcy Płocka mogą oddać mu cześć. To jest przecież największy bohater ziemi płockiej i należy mu się odpowiedni szacunek i pamięć. Jego rodzinny grobowiec był w kompletnej ruinie, gdyż nie ma już żadnych potomków Bronarskich. Odrestaurowanie grobowca było możliwe dzięki kweście i datkom mieszkańców Połecka
Senator Martynowski zauważył także, że odrestaurowanie grobu Bronarskich dało możliwość uczczenia żołnierzy walczących z komunistami.
W panteonie znaleźli się ci żołnierze, o których wiemy, których działalność jest udokumentowana. Całkiem możliwe, że lista bohaterów zostanie powiększona. Kilka lat temu znaliśmy nazwiska ok. 70 osób, a teraz jest ich 90
Przy grobowcu, w którym spoczywają bliscy por. Stefana Bronarskiego „Liścia”, ma teraz miejsce mauzoleum Żołnierzy Wyklętych, w którym zostaną pochowani ci żołnierze antykomunistycznego podziemia, których szczątki zostaną odnalezione na terenie płockiej komendy policji przy ul. 1 Maja.
Organizatorami są sobotniego wydarzenia są: Stowarzyszenie Historyczne im. „11 Grupy Operacyjnej NSZ”, Stowarzyszenie „Starówka Płocka”, Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL.