17 września 2016 r. w Płocku na cmentarzu przy al. F. Kobylińskiego zostanie odsłonięty grobowiec Rodziny Bronarskich, w którym spoczywają rodzice oraz siostra zamordowanego w 1951 r. przez UB Stefana „Liścia” Bronarskiego oraz Panteon Żołnierzy Wyklętych. W gronie inicjatorów wydarzenia mającego uhonorować grono bohaterów jest m.in. senator Marek Martynowski (PiS).
Sobotnia uroczystość poświęcona pamięci Stefana „Liścia” Bronarskiego i Żołnierzy Wyklętych z regionu mazowieckiego rozpocznie się o godz. 11.00 mszą św. koncelebrowaną w Bazylice Katedralnej w Płocku. Następnie uczestnicy udadzą się na cmentarz przy al. F. Kobylińskiego. Na miejscu odsłonięty zostanie grobowiec rodziny Bronarskich wraz z Panteonem Żołnierzy Wyklętych. Uroczystości będzie towarzyszyć Kompania Honorowa Wojska Polskiego, udział w niej wezmą również rodziny bohaterów. Wydarzenie zakończy konferencja naukowa pt. „Żołnierze Wyklęci Mazowsza” zaplanowana na godzinę 14:00 w auli Centrum Edukacji przy ul. Łukasiewicza.
Stefan „Liść” Bronarski działał w konspiracji od 1940 r., najpierw w szeregach Narodowej Organizacji Wojskowej na terenie Płocka, gdzie brał udział w akcjach dywersyjnych, następnie w Narodowych Siłach Zbrojnych w pow. Przasnysz. Wiosną 1944 r., po scaleniu NSZ z AK, objął dowództwo Kedywu Inspektoratu i Obwodu Płockiego AK. Po wkroczeniu wojsk sowieckich nie zaprzestał działalności niepodległościowej i organizował na terenie powiatów płockiego, płońskiego i sierpeckiego pierwsze struktury samoobrony. We wrześniu 1948 roku został aresztowany wraz z innymi członkami komendy oraz oskarżony o udział w „nielegalnych organizacjach AK i NSZ”, współpracę z Niemcami i walkę z „patriotycznie nastawionymi partyzantami Gwardii Ludowej oraz Armii Ludowej”. Został skazany na 5-krotną karę śmierci. Wyrok wykonano 18 stycznia 1951 roku w Warszawie, a miejsce jego pochówku jest do tej pory nieznane.