Ja odpowiadam za realne zmiany w TVP, odbudowę telewizji publicznej z prawdziwego zdarzenia. Lepiej czy gorzej, to jednak to robię. Pan poseł Krzysztof Czabański odpowiadał za zabezpieczenia finansowe dla mediów publicznych i przygotowanie ustawy, która pozwoliłaby na głębokie zmiany kadrowe. Wciąż na to czekamy – mówi Jacek Kurski w wywiadzie udzielonym Michałowi i Jackowi Karnowskiemu w tygodniku „wSieci”.
Bracia Jacek i Michał Karnowscy rozmawiają z Jackiem Kurskim o próbie przejęcia władzy w TVP i atakach wymierzonych w prezesa Telewizji, które – co zaskakujące – przyszły w najmniej spodziewanym, ale też w najmniej odpowiednim momencie. - Czyli skoków oglądalności przy odbudowie wspólnoty narodowej i łączeniu Polaków wokół ważnych publicznych wydarzeń: po Euro 2016, kiedy gromadziliśmy ponad 10-milionową widownię na meczach reprezentacji narodowej, której mecze kupiłem intuicyjnie w ostatniej chwili, czując, że nasi zagrają dobrze; po szczycie NATO, gdy jako nadawca główny dawaliśmy sygnał na cały świat bez najmniejszej wpadki. I w końcu po Światowych Dniach Młodzieży, których sukces telewizyjny przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania – mówi prezes TVP.
W tygodniku „wSieci” także analiza wyborczego wyścigu do prezydentury w USA. Kto wygra – Hillary Clinton czy Donald Trump? Na to pytanie odpowiedź próbuje znaleźć Grzegorz Kostrzewa-Zorbas w artykule „Clinton kontra Trump: decydujące starcie”. - Po raz pierwszy Amerykanie śmieją się z dowcipu George’a W. Busha — prezydenta Stanów Zjednoczonych w latach 2001—2009. Dowcip wymyślony w 2016 r. brzmi: „Martwię się, że będę ostatnim republikańskim prezydentem”. Republikanie śmieją się przez łzy – zauważa Kostrzewa-Zorbas.
Na łamach tygodnika wSieci także rozmowa Piotra Zaremby z nowym prezesem Instytutu Pamięci Narodowej. Co musi się stać, aby po pięciu latach powiedział pan, że odniósł sukces? – pyta Piotr Zaremba. - Przed nami wielkie rocznice, z 2018 r. na czele. Jestem przeciwnikiem jednorazowej celebracji, chcę zaangażować młodzież, naukowców, dziennikarzy w debatę o niepodległości. Czym była, czy wszyscy jej chcieli, a jak jest dzisiaj. Ja nie jestem hurraoptymistą, z Oleandrów wychodziła w 1914 r. garstka – mówi Jarosław Szarek, nowy szef IPN.
Na łamach tygodnika także „Pięć zdemaskowanych kłamstw lewicy” – artykuł Marzeny Nykiel przypominający o tym, jak homilia i spotkanie papieża Franciszka z polskimi biskupami, obala mity i kłamstwa środowisk liberalno-lewicowych. „W Europie, w Ameryce, w Ameryce Łacińskiej, w Afryce, w niektórych krajach azjatyckich istnieje prawdziwa kolonizacja ideologiczna. Jedną z nich — mówię to jasno z »imienia i nazwiska« — jest gender! - przypomina słowa papieża autorka artykułu.
W tygodniku także komentarze bieżących wydarzeń pióra Andrzeja Zybertowicza, Wiktora Świetlika, Roberta Mazurka, Aleksandra Nalaskowskiego, Krystyny Grzybowskiej, Dariusza Karłowicza, Wojciecha Wencla, Krzysztofa Feusette, Marty Kaczyńskiej, Kamili Łapickiej czy Bronisława Wildsteina.
Więcej artykułów w nowym numerze tygodnika „wSieci” w sprzedaży od 8 sierpnia br., także w formie e-wydania – szczegóły na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html