Barbara Kurdej-Szatan będzie „leczyć śmiechem” chore dzieci w szpitalu. Znana z promiennego uśmiechu gwiazda będzie towarzyszyć wolontariuszom Fundacji „Dr Clown” podczas wizyty u małych pacjentów. Spotkanie jest elementem programu „Terapii śmiechem”, który „doktorzy clowni” regularnie realizują w szpitalach i placówkach specjalnych.
W ramach „Terapii śmiechem” „doktorzy clowni”, w kolorowych strojach i z czerwonymi noskami, niosą uśmiech i za pomocą interaktywnych zabaw, elementów klaunady, żonglerki oraz empatycznych rozmów likwidują napięcia spowodowane trudną sytuacją podopiecznych.
Barbara Kurdej-Szatan i „doktorzy clowni” zaniosą wspólnie uśmiech do Szpitala Dziecięcego im. prof. dr. J. Bogdanowicza przy ul. Niekłańskiej w Warszawie. Podczas wizyty gwiazda i wolontariusze Fundacji „Dr Clown” odwiedzą z „Terapią śmiechem” kilka oddziałów szpitalnych. Aktorka weźmie udział w prezentowaniu „sztuczek magicznych” i interaktywnych zabawach z małymi pacjentami.
Barbara Kurdej-Szatan współpracuje z Fundacją „Dr Clown” już od kilku lat. Wspiera organizację, pojawiając się na organizowanych przez Fundację imprezach dla jej podopiecznych – chorych dzieci, osób niepełnosprawnych i seniorów. Aktorka jest też ambasadorką tegorocznej kampanii 1% Fundacji „Dr Clown”. Wraz z Jarosławem Boberkiem wystąpiła w oryginalnym spocie 1% Fundacji, zatytułowanym Śmiech leczy”
Doskonale wiem, jak ważny jest uśmiech i pozytywne nastawienie, szczególnie w obliczu choroby i życiowych trudności. Bliska jest mi idea „Terapii śmiechem”, realizowanej przez Fundację „Dr Clown”, dlatego już po raz kolejny wspieram działania Fundacji i gorąco wszystkich do tego zachęcam. Śmiech to najlepsze lekarstwo!
– przekonuje Barbara Kurdej-Szatan.
Fundacja „Dr Clown” realizuje program „Terapii śmiechem i zabawą” w polskich szpitalach i placówkach specjalnych od 1999 roku. Wolontariusze Fundacji, „doktorzy clowni”, podczas każdej wizyty rozdają podopiecznym radość, uśmiech i czerwony nosek – niezbędny, „magiczny” rekwizyt. Efektem tych wizyt jest minimalizowanie negatywnych konsekwencji choroby i hospitalizacji, wzmacnianie motywacji do zdrowienia i wspieranie medycyny konwencjonalnej. „Doktorzy clowni” odwiedzają rocznie w 170 szpitalach i różnego typu placówkach w całej Polsce prawie 60 000 potrzebujących.
Więcej informacji o Fundacji „Dr Clown”: www.drclown.pl, www.facebook.com/fundacja.dr.clown, http://pomagam.drclown.pl/przekaz-1-procent
źródło: Fundacja "Dr Clown"