"Nie wierz nigdy kobiecie", "Mniej niż zero", "Kryzysowa narzeczona", "Mała Lady Punk", "Stacja Warszawa", "Wciąż bardziej obcy" - to tylko niektóre przeboje, jaki skomponował. Jan Borysewicz od 35 lat jest liderem Lady Pank. I właśnie skończył 61 lat.
Jan Józef Borysewicz, znany również jako Jan Bo, urodził się 17 kwietnia 1955 we Wrocławiu. Początkowo chciał zostac perkusista, jak jego tata. Ostatecznie wybrał gitarę - naukę gry na tym instrumencie rozpoczął pod okiem instruktora Mariana Koniecznego w Domu Kultury na Sępolnie we Wrocławiu. Tam zwrócił na niego uwagę Jacek Baran, wówczas wokalista zespołu Nurt, w którym Borysewicz zadebiutował w wieku 17 lat.
Wcześniej Borysewicza wypatrzył angielski bluesman Alexis Korner współpracujący m.in. z Muddym Watersem. Zamierzał zabrać 15-letniego wówczas Janka do Anglii, jednak nie zgodzili się na to rodzice chłopca.
Od 1978 roku Borysewicz współpracował z zespołem Budka Suflera, razem z nią nagrał trzy płyty. Dla Budki skomponował trzy utwory: "Nie wierz nigdy kobiecie", "Bez satysfakcji" i "Nie ma końca tej podróży". Jednak muzycy nie zdecydowali się umieścić ich na albumach. Borysewicz odszedł...
Wkrótce, przy pomocy tekściarza Andrzeja Mogielnickiego, znalazł pochodzącego z Olecka Janusza Panasewicza, który został wokalistą tworzącej się kapeli Borysewicza - Lady Pank. W 1983 zespół nagrał pierwszą płytę, a większość wydanych na niej utworów zajmowała wysokie miejsca na listach przebojów.
Reszta to już historia: kolejne płyty, kolejne przeboje... Aż do czerwca 1986 roku, kiedy podczas wrocławskiego koncertu z okazji Dnia Dziecka, miał miejsce słynny incydent, polegający na obnażeniu genitaliów przez muzyka. Grupa Lady Pank musiała zwolnić tempo.
W 1994 roku zespół reaktywował się w zmienionym składzie - ze starego pozostał tylko trzon: Borysewicz i Panasewicz. Muzycy nagrali płytę "Na na" oraz kilka kolejnych: "Międzyzdroje" (1996), "Łowcy głów" (1998), "Nasza reputacja" (2000) i świąteczny krążek "Zimowe graffiti" (1996).
Borysewicz wydawał również płyty solowe: "Królowa ciszy", "Wojna w mieście", "Moja wolność" i "Miya". Poza tym grał z wieloma innymi wykonawcami m.in. z Grzegorzem Ciechowskim (występującym jako Obywatel G.C.) - płyta "Obywatel GC", zespołem The Fotoness, Urszulą, Ewą Bem.
W grudniu 2005 roku muzyk przeszedł atak serca, z którego wyszedł obronną ręką. Zmusiło go to - jak sam twierdzi - do zmiany trybu życia i odstawienia niektórych używek.