Opinią publiczną co chwilę wstrząsają informacje, z którymi nie zawsze wiadomo, co począć. W najnowszym numerze tygodnika publicyści analizują rolę mediów i wpływ, jaki wywierają na odbiorców. Widać to szczególnie, kiedy uczciwie porówna się dwie konkurujące ze sobą stacje i ich serwisy informacyjne „Wiadomości” w TVP i „Fakty” w TVN.
W nowym wydaniu „wSieci” Stanisław Janecki w artykule „»Wiadomości« nokautują »Fakty«” zajął się wnikliwą analizą dwóch zantagonizowanych programów informacyjnych: „Wiadomości” w TVP 1 oraz „Faktów” w TVN. Już na wstępnie zauważa: Tylko w bardzo niewielkim stopniu „Fakty” są programem informacyjnym, zaś „Wiadomości” w bardzo nielicznych materiałach nim nie są. Łatwo się o tym przekonać, analizując oba programy (główne wydania), co zrobiłem między 10 a 20 kwietnia 2016 r. […] Żaden materiał polityczny „Faktów” nie był przekazem zrównoważonym, gdy chodzi o przedstawienie racji stron, podczas gdy w „Wiadomościach” czasem głosów stron było aż za dużo, przez co niektóre się powtarzały.
W numerze tygodnika Kornel Morawiecki w rozmowie z Jackiem i Michałem Karnowskimi („Wzywam Kukiza: Pawle, opamiętaj się”) mówi m.in. o swoich relacjach z Pawłem Kukizem, o swoim rozczarowaniu względem lidera ruchu oraz o planach stworzenia własnej partii. Odnosi się też do głosownia „na cztery ręce”: Źle się stało, ale nie mieliśmy poczucia, i nadal nie mamy, że dokonaliśmy jakiegoś straszliwego przestępstwa. Trzeba znać jakąś miarę w osądzie. Odnoszę wrażenie, że ten krzyk, ta atmosfera, ta siła ataku na posłankę Zwiercan i na mnie wynikała z próby przykrycia wstydliwego faktu, że oto antysystemowy Paweł Kukiz został przez całą Polskę złapany na tajnym układzie z panami Petru i Schetyną. Pawła Kukiza i jego ruch opisuje również Piotr Zaremba w artykule „Teoria chaosu”. Zastanawia się nad motywami działania lidera tej grupy i stawia tezę, że natura przywództwa Kukiza wyklucza systematyczną pracę z kimkolwiek […] wiele konfliktów wzięło się właśnie z tego stylu.
Marek Pyza i Marcin Wikło w materiale „Pan prezes robi politykę” zastanawiają się nad tym czy rzeczywiście prezes Trybunału Konstytucyjnego jest tylko sędzią: Pierwsza, druga czy trzecia władza? W której z nich widzi dla siebie miejsce prezes Trybunału Konstytucyjnego? Prof. Andrzej Rzepliński już dawno wyszedł z roli sędziego, robi politykę w coraz mniej zawoalowany sposób. I jest bliżej PO, niż komukolwiek może się wydawać – piszą autorzy tekstu. Natomiast Piotr Skwieciński komentuje temat wyimaginowanego nieco konfliktu miedzy Jarosławem Kaczyńskim i Andrzejem Dudą. Temat bardzo często poruszany przez media, a w ubiegłym tygodniu przywołany również przez „wSieci” w wywiadzie, jakiego udzielił prezes PiS.
Banki powinny oddać pieniądze już wyciągnięte od nieszczęsnych właścicieli produktów frankowych, powinny też się pogodzić z tym, że więcej z nich nie wycisną. Nazywanie tego stratami banków jest nieporozumieniem – mówi senator Grzegorz Bierecki poruszając m.in. temat toksycznych produktów bankowych w wywiadzie „Budżet może zyskać miliardy”, którego udzielił dziennikarzom portalu wPolityce.pl. W tygodniku również wywiad z Michałem Krupińskim, prezesem PZU SA, który przeprowadził Wojciech Surmacz („Tożsamość PZU”).
O sytuacji na Ukrainie pisze Jan Rokita w tekście „Karkołomna misja”: Przed nowym premierem Ukrainy stoją niezwykle trudne zadania. Kraj ma coraz mniej czasu na zdecydowaną naprawę.
We „wSieci” także o zbliżających się pierwszych komuniach pisze Ewa Wesołowska („Wiosenne żniwa”) – Pierwsze komunie to czas wyjątkowy nie tylko dla dzieci i rodziców. W maju i czerwcu obroty restauracji, sklepów z elektroniką i biżuterią rosną nawet o 40–50 proc. Z szacunków firm badających konsumpcję wynika, że wartość rynku komunijnego w Polsce to ok. 4 mld zł. Autorka artykułu rozmawia również na ten temat z dr. hab. Piotrem Wróblewskim, socjologiem kultury z Uniwersytetu Śląskiego („Pierwsza komunia to nie Gwiazdka”).
W nowym numerze tygodnika dużo miejsca poświecono kulturze – książkom i filmowi. Poza tym Piotr Zaremba rozmawia z członkami kabaretu Mumio, którzy zapraszają na nowe spektakle. Adam Ciesielski w tekście „Wielki mały książę” przypomina zmarłego w ubiegłym tygodniu Prince. Z aktorką Agnieszką Krukówną rozmawia Jolanta Gajda-Zadworna („Czekając na więcej”).
Ponadto na łamach nowego numeru „wSieci” o zakupach, jedzeniu czy pierwszych krokach w zakładaniu firmy. Także o bieżących wydarzeniach piszą w felietonach m.in.: Andrzej Zybertowicz, Wiktor Świetlik, Robert Mazurek, Aleksander Nalaskowski, Krystyna Grzybowska, Dariusz Karłowicz, Wojciech Wencel, Krzysztof Feusette, Marta Kaczyńska czy Bronisław Wildstein.
Więcej artykułów w nowym numerze tygodnika „wSieci” w sprzedaży od 25 kwietnia br., także w formie e-wydania – szczegóły na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.