28 lipca tysiące biegaczy wystartuje w 28. Biegu Powstania Warszawskiego, którego PKO Bank Polski jest partnerem strategicznym. Udział w nim to wspaniały sposób, by świętować i pomagać potrzebującym. Pobiegniemy dla Filipa i Dawidka.
Bieg Powstania Warszawskiego jest jednym z najpopularniejszych i największych biegów, organizowanych w stolicy. To drugie w tym roku wydarzenie z cyklu Warszawska Triada Biegowa „Zabiegaj o pamięć” (należą do niej także Bieg Konstytucji 3 Maja i Bieg Niepodległości), której PKO Bank Polski jest partnerem strategicznym.
- Zaangażowanie Banku w biegi o charakterze patriotycznym ma wieloletnią tradycję. Od lat jesteśmy partnerem Warszawskiej Triady Biegowej. To niezwykła impreza, ponieważ łączy sport z upamiętnieniem ważnych wydarzeń historycznych – mówi Marek Roszczyk, dyrektor Regionu Bankowości Detalicznej PKO Banku Polskiego w Warszawie. - Jeszcze bardziej niezwykły jest Bieg Powstania Warszawskiego. Strzały karabinów na trasie, kibice ze zniczami, wieczorna aura, zawodnicy z biało-czerwonymi opaskami. Tu przede wszystkim liczy się symbol, nie czas – dodaje.
Dwa dystanse, tłumy kibiców i jedyna w swoim rodzaju atmosfera.
Choć w drodze wyjątku, stołeczna impreza przebiegnie zmienioną trasą – zawodnicy pobiegną ulicami na Stegnach i Sadybie – to z całą pewnością nie zatraci ducha historii. Nie zabraknie płonących zniczy, powstańczych piosenek, opasek ze znakiem Polski Walczącej, a przede wszystkim pamięci o bohaterach, którzy oddali życie w walce o niepodległość.
Start biegu na 5 km nastąpi 28 lipca o godz. 20.30, a na 10 km o 21.10 w okolicach Toru Łyżwiarskiego Stegny. Na krótszym dystansie zawodnicy pobiegną ulicami Sikorskiego, Witosa, Sobieskiego (w stronę centrum), a finiszować będą z drugiej strony toru – na ul. Idzikowskiego. Z kolei uczestnicy biegu na 10 km ruszą ulicą Sobieskiego w stronę Wilanowa, a wrócą tą samą ulicą w stronę Stegien. Dalsza droga pokrywa się z tą na 5 km. Na obu trasach nie zabraknie długich prostych.
Nowa trasa to nie jedyna nowość dla biegaczy, którzy wezmą udział w zawodach. Kolejną jest możliwość odbioru pakietu startowego przez kuriera.
Pobiegniemy dla Filipa i Dawidka
Podczas 28. Bieg Powstania Warszawskiego pobiegniemy dla dwóch chłopców, którzy urodzili się z wadą serca i czekają na operacje. 2-letni Filipek urodził się z wadą serca (HLHS). 2,5-letni Dawidek ma wrodzoną wada serca (Zespół Fallota) ze skrajną hipoplazją tętnic płucnych.
- Pomagamy chłopcom przypinając sobie kartkę „biegnę dla Filipa i Dawidka”. Dzięki zaangażowaniu zawodników, którzy dotrą z nią do mety, Fundacja przekazuje środki na ich leczenie, rehabilitację lub niezbędny sprzęt. W ubiegłym roku blisko 1500 biegaczy przyłączyło się do akcji charytatywnej. Mam nadzieję, że i w tym, uczestnicy Biegu Powstania Warszawskiego licznie wezmą udział w tej akcji i pobiegną dla chłopców – mówi Małgorzata Głębicka, prezes Fundacji PKO Banku Polskiego.
Kartki-identyfikatory akcji „biegnę dla Filipa i Dawidka” będzie można wziąć od 21 do 27 lipca w biurze zawodów oraz w dniu biegu, w godzinach 19-21 w namiocie PKO Banku Polskiego umiejscowionym w okolicy startu.
PKO Bank Polski prowadzi także inny autorski projekt łączący bieganie z dobroczynnością, czyli PKO Bieg Charytatywny pod hasłem „Pomagamy z każdym krokiem". W tym roku – 15 września – odbędzie się jego czwarta edycja. Okrążenia uczestników przeliczone zostaną na posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci.
W Warszawie bieg odbędzie się na stadionie AWF przy ul. Marymonckiej 34. Zapisy startują 28 sierpnia br.
Konkurs „Śladami walk o niepodległość”.
Na profilach PKO Banku Polskiego, Biegajmy Razem, Bankowa Akcja Honorowego Krwiodawstwa i Instagramie zapraszamy do udziału w konkursie „Śladami walk o niepodległość” na najciekawsze zdjęcie dokumentujące miejsca pamięci związane z walką o niepodległość. Dotyczy miejsc związanych nie tylko z Powstaniem Warszawskim, ale działań prowadzonych na terenie całej Polski w okresie od 1939 do 1989 r. Zachęcamy do publikowania zdjęć i dodawania hashtagu #HistoriaNiepodległości. Najciekawsze fotografie nagrodzimy zestawami - koszulka i torba materiałowa z wizerunkami nawiązującymi do Powstania Warszawskiego. Na zgłoszenia czekamy do 1 sierpnia br.
PKO Bank Polski jest niekwestionowanym liderem polskiego sektora bankowego. W I kw. 2018 r. jego skonsolidowany zysk netto wyniósł 757 mln zł a wartość aktywów sięgnęła ponad 295 mld zł. Bank jest podstawowym dostawcą usług finansowych dla wszystkich segmentów klientów, osiągając najwyższe udziały w rynku depozytów (17,9 proc.), kredytów (17,7 proc.), w rynku leasingowym (12,0 proc.) oraz w rynku funduszy inwestycyjnych niededykowanych (17,2 proc.). Posiadając ponad 8,4 mln kart płatniczych, bank jest największym wydawcą kart debetowych i kredytowych w Polsce z udziałem w rynku na poziomie ponad 21 proc. Dzięki rozwojowi narzędzi cyfrowych, w tym aplikacji IKO, która ma już 2,1 mln aktywnych aplikacji, PKO Bank Polski stał się najbardziej mobilnym bankiem w Polsce. Silną pozycję Banku wzmacniają spółki Grupy Kapitałowej. Dom Maklerski PKO Banku Polskiego jest liderem pod względem liczby i wartości transakcji IPO i SPO na rynku kapitałowym. Efektywna realizacja strategii wzrostowej sprawiła, że PKO Bank Polski na koniec 2017 roku był najcenniejszą spółką notowaną na GPW w Warszawie.