Nowa historia Rosji: Twierdzą, że to oni zwyciężyli pod Grunwaldem!

fot. Wikimedia Commons
fot. Wikimedia Commons

15 osób wzięło udział w dyskusji

To by teraz wyjasnialo, dlaczego na polach Grunwaldu wala sie tyle walonek I skacze tyle wszow.

Przecież ruscy wtedy to nawet nie wiedzieli że byli ruskimi, myśleli że są mongołami. Co do jakiegoś oddziału smoleńskiego nawet się tak nie podkładajcie: nie było żadnego oddziału tylko być może dwóch mongołów spod kijowa i tyle, a czy to ruscy? No proszę was...

A Smoleńszczyzna etnicznie to ziemie białoruskie (świadczą o tym gwary miejscowej ludności), więc i po d tym względem nie byli to Rosjanie a jak należało by dokładniej określić - Moskale.

W 1410 nie było nawet czegoś takiego jak Rosja. Największym ruskim krajem był wtedy Nowogród, ewentualnie Księstwo Moskiewskie.

Czy ktos posiada moze link do tego postu - bo jakos nie moge go odnalezc. Cos tu mocno pachnie antyrosyjska propaganda. Moze ktos sie na to zlapie

Pod Wiedniem pewnie też oni :)

Teraz film nakręci National Geographic, jak o 10 kwietnia2010 i poooszło na cały świat!

Te kacay to mają totalnego bzika.Pod Kłuszynem pewnie też zwyciężyli ha.ha.ha!!!chce mi się płakać ze śmiechu.Pod Austerlitz pewnie tez zwyciężyli .Napoleon zmykał z podkulonym ogonem

A ciekawe czym walczyli, maczugami ubrani w skóry. Przecież ,oni , (no bo jeszcze nie ruscy) skakali z mongołami po drzewach i iskali jeden drugiemu wszy.

Poczytajcie sobie historię Litwy (do ściągnięcia ze strony ambasady litewskiej) - to Litwa, a nie żadna Polska zwyciężyła pod Grunwaldem i to Litwa a nie Rzeczpospolita była mocarstwem w XV-XVII wieku

To jest gen ruski, więc jak kradną wszystko to i historię. Ukraincy i Litwini też kradną , a my niestety nie umiemy zaprotestować . MSZ do wymiany i to juz.

samogon wyżera mózg

Czasami idiotyzm przekracza granice absurdu. Ale oni już tak mają. I jeszcze jedno mają , umieją pić wódkę. 'Za rodinu, za Stalna i za wsiech druzjej'. A patom w pijanom widie z uma saszli. Ale to nie tylko rosjanom na mózg sie rzuca, "eddy" ma racje. Litwinom też mocno odbija po upadku ZSRR. Litewskim łapciarzom każetsia, szto oni "Rzym spasli". Znajetie takuju skazku ? "Predlinnu chworostinu mużik gusi gnał w gorod prodawat`........ i dalsze.

To biedni ludzie.Rosja nie dlugo straci ziemie za Uralem na korzyść Chin,Japonii i postsowieckich państw arabskich.Już stracila Ukrainę,na Krymie i Doniecku nie utrzymają się,stracili Pribaltykę a stracą też okręg kaliningradzki no bo Kaliningrad to nasz,polski Królewiec i wróci on do Polski.Po tym wszystkim zniknie w Rosjanach poczucie mocarstwowości i będzie można z nimi normalnie rozmawiać i utrzymywać stosunki polityczne.

To pewnie nie więdzą, że to POLSKIMI CHORĄGWIAMI bojowymi był udekorowany ich KERML, a w pewnym okresie czasu, na dworze carskicj obowiązującym językiem urzędowym był POLSKI ?

Polecamy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Zobacz także

ABCtygodnik.pl © 2015 Wszystkie prawa zastrzeżone.