Po zamachach w Paryżu: Obywatele muszą mieć szansę się bronić

fot. Facebook
fot. Facebook

15 osób wzięło udział w dyskusji

Czyli jako niewierzący nie mam szans na posiadanie broni?

Żadnych

Nie musisz być chrześcijaninem, ale musisz respektować zasady kultury chrześcijańskiej, a nie islamu.

Nie muszę ich respektować. Zwłaszcza kiedy są przejawem ciemnogrodu. Generalnie wszyscy powinni być dla siebie ludźmi i powinno być tylko jedno przykazanie: "Nie bądź ch**em".

Kolego "niech..ju", przytoczę Ci zasady które wg Ciebie są przejawem ciemnogrodu. Usunę te które "niech..jów" nie interesują: - Szanuj swoich rodziców (jakby nie było w większości przypadków dzięki nim jesteś gdzie jesteś) - nie morduj (oryginalna zasada używała zwrotu Mordować, jako nieetyczne, bezprawne pozbawianie życia, podczas gdy zabijanie może być etyczne, zgodne z prawem i uzasadnione, o czym przekonuje chociażby konieczność samoobrony ) - nie cudzołóż - czemu? bo mąż lub żona Twojego współcudzołożnika może potem ... patrz poprzedni punkt - nie kradnij - straszny ciemnogród z tej zasady wynika - więc kolego "niech..ju" - w imię walki z ciemnogrodem - dawaj się okraść - nie popełniaj krzywoprzysięstwa - masakryczny ciemnogród - nie pożądaj nie swojego współmałżonka - wiesz można dostać po ryju jak dojdzie w efekcie do czegoś z punktów powyżej. - nie pożądaj rzeczy nie swoich - prowadzi to do pokusy kradzieży - patrz wyżej. Masakryczny ciemnogród - fakt. Podstawy chrześcijaństwa. 10 przykazań.

Czy przestrzeganie 10 przykazań to objaw ciemnogrodu? Szanowanie bliźniego, jego majątku i rodziny, Mówienie prawdy, szacunek dla życia i własnej rodziny to ciemnogród ?? Naprawdę ?

Posiadanie broni nie ma nic wspólnego z wyznawaną religią, aby otrzymać pozwolenie na posiadanie broni trzeba spełnić określone wymagania oraz przejść pozytywnie weryfikację. O wyznanie nikt nie pyta. A fanatyzm nie jest dobry w żadnej odsłonie, w chrześcijańskiej równierz.

Wiadomo ze nie chodzi o dekalog a o zacofanie kleru...

Wale wiarę jestem Polakiem czekam na rozkaz aby bronić ojczyzny i rodziny. ....

Wojna w Europie trwa. Najwyższy czas pozwolić Obywatelom zbroić się. Nalezy znieśc zakaz posiadania broni do obrony miru domowego(długa-krótka)i do obrony osobistej(krótka).

Bez pomocy Jezusa nie wygracie tej wojny naiwniacy, muzułmanów już jest w EU więcej niż Polaków, więc nie bądźcie frajerami i samobójcami jakich wielu. Obyście nie byli tylko mocni w gębie, a na polu bitwy już jak drżące osiki o swoje życie bo kto nie rozumie, że ma życie wieczne tylko w Jezusie i z Jezusem nie jest w stanie oddać go w obliczu niebezpieczeństwa w momencie gdy sobie to uświadomi, natomiast człowiek świadomy Boga i oddany miłości jaką jest Jezus odda życie za drugiego człowieka "bo nie ma większej miłości jak oddać życie za brata swego " . Także rozsądek , którego na szczęście nam katolom nie brak oraz wiara i wierność Jezusowi , którą w nas Duch Święty ubogaca swoim działaniem pozwoli zwyciężyć każde nawet najpotężniejsze zło w Jego Imieniu, bez tego nawet z domu dzioba nie wychylaj drogi bracie i siostro bo boję się o Wasze życie, które bardzo szybko byście stracili w starciu z takimi muzułmanami. Z Panem Bogiem

"PisToletem ustaw" skazano na śmierć, przez exmisje~100tys polaków. Pomógł kto? ~miliona deportowano, exmitowano do slamsów. O bezrobociu ~5 mil nie piszę; są zz broniące!! Ale, jest minister Ziobro; i błagam was, błagam: uwierzcie! On nam pomoże! By, do nos, z tego pistoletu ustwowego, nie angol- lali ( bo angol, franc i dojcz rząmdzi, nie ruskij)

No to dość gadaniny- zmieniajmy prawo - każdy pełnoletni, niekarany, psychicznie sprawny, przeszkolony powinien mieć prawo posiadania broni palnej- jeżeli ma takie życzenie. Panie Andrzeju czas na lobbowanie w sejmie ( zbieranie podpisów itp...)

"..Wale wiarę jestem Polakiem.." - właśniedałeś dowód, że jesteś ch**em a nie Polakiem

Do husarii przyjmowano rycerza z własnym ekwipunkiem - no i dobrze , jeśli wystawił kilku pocztowych . O badaniach lekarskich , ani o zastrzeżeniach typu obicie mordy podczas imprezy w karczmie , albo o poszczerbieniu przeciwnika w pojedynku honorowym - nie wspomina się . Nie było również wymogu trzymania kopii w szafie pancernej .

Polecamy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Zobacz także

ABCtygodnik.pl © 2015 Wszystkie prawa zastrzeżone.